Misket kadar yumurta

Van’ın Muradiye ilçesinde iri bir tavuğa ait yumurtanın boyutları şaşırttı. Vatandaşlar, misket boyutlarındaki yumurtanın Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeye aday olduğunu söyledi.

SERACETTİN SEÇKİN
VAN

İlçenin Yenişehir Mahallesi’nde ikamet eden Mehmet Nuri Kılınç, çocuklarına kahvaltıda taze yumurta yedirmek için köyden iki tavuk satın aldığını, birinin öldüğünü, diğer tavuğun ise misket büyüklüğünde küçük bir yumurta yumurtladığını anlatarak, “Bu tavuğun ilk yumurtası misket kadar küçük oldu ancak diğer yumurtaları normal. Bu yumurta normal yumurtalardan çok çok küçük; Guinness Rekorlar Kitabı’na rahatlıkları girebilir. Yaptığım araştırmaya göre dünyanın en ufak tavuk yumurtası olarak gösterilen 15gramlık yumurtadan sonra Rize’de 11 gram olan yumurta bulunmuştu. Bizim yumurtamız bu rekorları belirgin bir şekilde geride bırakacak türden” dedi.

Kılınç, normal terazilerin tartamadığı yumurtanın ağırlığını bir kuyumcunun dijital tartısında tespit ettiğini anlattı. Tavuğun normal yumurtası 67.85 gram iken, bu yumurtanın 8.31 gram olduğunu söyleyen Kılınç, yumurtayı altın kutusunda saklayacağını belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz